Maszyny Rolnicze Ciągniki Korbanek Spółka z o.o.

Maszyny Rolnicze

Click to open larger map

Nowe Ciągniki Rolnicze Massey Ferguson Fendt

Gratka Ogłoszenia Motoryzacja Samochody Nowe i Używane|Gratka Ogłoszenia Motoryzacja Samochody Nowe i Używane|samoch  d 1
Gratka Ogłoszenia Motoryzacja Samochody Nowe i Używane|Gratka Ogłoszenia Motoryzacja Samochody Nowe i Używane|samoch  d 2

Każdy internauta wie, że…

Jeśli chce coś kupić lub sprzedać to pierwszym krokiem jest sprawdzenie serwisu Gratka. Dla osób zainteresowanych motoryzacją powstał tematyczny podserwis Motoryzacja w Gratka to raj dla zmotoryzowanych.

Sprawdź aukcje motoryzacyjne. Ceny internetowe są w dodatku dużo niższe od tych w autoryzowanych stacjach obsługi lub renomowanych sklepach motoryzacyjnych. Gratka pl to nie tylko samochody, ale także olbrzymi rynek części zamiennych. Nowe i używane, oryginalne, zamienniki — wybór jest ogromny. Właśnie cena jest magnesem przyciągającym klientów, nie jakość oferowanych towarów, bo z tą bywa różnie. Więc czy warto odwiedzić gratke w poszukiwaniu części.

Samochod na LPG, Benzyne czy Diesel?

Jaki silnik powinien mieć kupowany samochód ? Które paliwo jest najbardziej opłacalne dzisiaj, a które będzie za rok ?Oto dylematy, przed którymi stoją nabywcy aut. Dzisiaj LPG jest atrakcyjne dla portfeli, ale niebawem możemy być świadkami poważnej podwyżki akcyzy, a wraz z nią podniesienia ceny detalicznej. Jak zatem dokonać dzisiaj wyboru samochodu, by zapewnić sobie możliwie ekonomiczną eksploatację. Opłacalność LPG w obecnych realiach nie podlega dyskusji. Gaz jest dużo tańszy od benzyny i oleju napędowego, co pozwala szybko zamortyzować koszt dodatkowej instalacji zasilającej silnik autogazem.

Najczęściej kupowane auta

Ponad 90% osób kupujących samochód w Polsce decyduje się na zakup auta z drugiej ręki. Jak wynika z danych serwisu moto gratka pl, w czerwu 2011 roku Polacy najczęściej kupowali pojazdy takich marek jak Renault, Opel, Volkswagen oraz Trabant. Z kolei ranking najczęściej kupowanych marek samochodów używanych przez polskich nabywców znacząco różni się od rankingu aut nowych, a można wręcz dostrzec pewną zależność odwrotną. Mianowicie, im rzadziej Polacy kupują markę auta nowego, tym częściej kupują go na rynku wtórnym. Dopiero siódmą pozycję zajął w zestawieniu Opel, sprzedając prawie 68 tysięcy aut, o 4,4 procent więcej niż rok wcześniej. To zbyt małe tempo wzrostu, by zachować udziały rynkowe na poziomie sprzed roku; Opel zmniejszył je z 6,9 do 6,4 procent. Na ósmym miejscu znalazła się Łada.